אתר התיירות המוביל לציבור החרדי והדתי

יעוץ אישי חינם

072-3223000
6 אוגוסט 2020 מאת טלחופש

בשורה משמחת: קבינט הקורונה אישר את פתיחת השמים כבר מהחודש

קבינט הקורונה החליט אמש (רביעי) לפתוח את השמים בישראל כבר מהשישה עשר לחודש זה.

השמים יפתחו על פי מתווה שגיבשו במשרדי התחבורה התיירות והבריאות, על פי התכנית שעליה עמל שר התיירות אסף זמיר, הראשונים שצפויים להגיע ארצה הם צעירים יהודים מפרויקטים כמו "תגלית" ו"מסע" ומתוכניות של הסוכנות היהודית. תיירות חינוכית זו תגיע ממדינות ירוקות ותתנהל על פי הנחיות התו הסגול במתווה של קפסולות לקבוצות מאורגנות.

התוכנית, גובשה יחד עם לשכת מארגני תיירות נכנסת וקואליציית הארגונים לקידום תיירות חינוכית ומבוססת על דיונים מקצועיים.

התוכנית של משרד הבריאות מציעה בנוסף מתווה קפסולות לתיירות נכנסת מאורגנת. מדובר בקבוצות תיור ידועות מראש, המגיעות לישראל לתקופה של עשרה ימים עד שבועיים ומטיילות כקפסולה אחידה.

על פי הפיילוט שעשוי להיבחן, קבוצות שיגיעו ממדינות ירוקות לא יזדקקו לבידוד. קבוצות שיגיעו ממדינות שאינן ירוקות יזדקקו לבידוד, שיסופק ויטופל על ידי הקבוצה המארגנת.

בהודעה שפרסם שר התיירות אסף זמיר נאמר כי: "תעשיית התיירות ספגה מכה אנושה עם תחילת משבר הקורונה והיא עתידה להיות האחרונה להתאושש, ככל ששמי ישראל יישארו סגורים, תעשייה שלמה לא תוכל לחזור לעבוד, ובכלל זה מארגני תיירות נכנסת, מורי דרך, היסעים וסוכני התיירות היוצאת. בתי מלון ומסעדות, שרבים מהם התבססו על תיירות נכנסת, ימשיכו לעבוד בתפוסה חלקית וללא כדאיות כלכלית. על מנת לאפשר אופק לתעשייה זו מציע משרד התיירות לבחון את מתווה תנועת הנוסעים בין מדינות ולהגדירו מחדש כך שיותאם למצב המשברי הנוכחי".

עוד ציין השר זמיר: "אבקש לבחון ולקדם מתווה זה של קפסולות תיירות, תוך איסוף נתונים ולמידה 'תוך כדי תנועה' על מנת להתאים את לקחי הפתיחה הראשונית למסגרת עבודה נרחבת. תעשיית התיירות היא מנוע כלכלי משמעותי למשק הישראלי ועלינו לנהל את הסיכונים בתבונה".

קרדיט תמונה: shutterstock.כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

החופשה שלי

להוספת פריטים לתוכניה, לחץ על הסמל: המופיע לצד העסק.

שלח את התכניה במייל

שלח את התכניה במייל