אתר התיירות המוביל לציבור החרדי והדתי

יעוץ אישי חינם

072-3223000
4 ספטמבר 2019 מאת אבי פרידמן

אחרי הפסדים קשים, אל על רושמת רבעון רווחי ומציגה קווי טיסות חדשים

אל על הציגה את תוצאותיה הכספיות לרבעון השני של שנת 2019 ומכריזה על השקת קווים חדשים לדבלין ודיסלדורף.

הכנסות החברה ברבעון זה הסתכמו בכ-584 מיליון דולר בהשוואה לכ-547 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד, עליה של כ-7% כתוצאה מעליה במספר הנוסעים וכן מעליה בתשואה לנוסע שנובעות, בין היתר, מעיתוי חג הפסח שחל השנה ברבעון השני.

החברה רשמה רווח נקי ברבעון זה בסך של 83 אלף דולר, בהשוואה להפסד בסך של כ-18 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד, שיפור התוצאות נבע מעליה בהכנסות ומירידה בהוצאות הפעלה, בעיקר בהוצאות הדלק, עקב ירידה במחירו ובכמות הנצרכת, שהושפעה מהפעלת מטוסי הדרימליינר החסכוניים.

התוצאות הללו באות על רקע, יישום התקן החשבונאי בנושא חכירות IFRS 16 אשר הגדיל את הוצאות המימון של החברה בסך כ-11 מיליון דולר ברבעון ובסך הכול הוריד את הרווח לפני מס בכ-5 מיליון דולר.

עד כה קלטה החברה בהצלחה 11 מטוסים חדשים מדגם 787-9 "דרימליינר" מתוך 16 המטוסים שבתכנית ההצטיידות. עד תום שנה זו צפויה החברה לקבל שלושה מטוסים נוספים וברבעון הראשון של 2020 את השניים האחרונים.

החברה פתחה ברבעון זה, קווים חדשים לסן פרנסיסקו, לאס וגאס ומנצ'סטר. בנוסף לקוויים החדשים עליהם הודיעה החברה לטוקיו ושיקאגו החל ממרץ 2020.

בנוסף החברה מכריזה על השקה של קווים חדשים לדבלין ולדיסלדורף, שיפעלו החל מקיץ 2020 .

גונן אוסישקין, מנכ"ל אל על אמר: "במהלך הרבעון השני לשנת 2019 רשמה החברה הכנסות בסך 584 מיליון דולר המהוות גידול של 7% ביחס לרבעון המקביל אשתקד. גידול זה נבע בעיקר מההשפעה של חג הפסח אשר חל השנה ברבעון השני. כמו כן, החברה רשמה שיפור במדדים התפעוליים העיקריים וכל זאת לצד ההתמודדות עם האתגרים והתחרות העזה בנתב"ג.

דגנית פלטי, סמנכ"לית הכספים באל על אמרה: "גידול בהכנסות וירידה בהוצאות החברה שיפרו את הרווח לפני מס ברבעון המדווח בכ-23 מיליון דולר בהשוואה לרבעון מקביל, כל זאת למרות יישום תקן IFRS16 (חכירות) שהקטין את השיפור בתוצאות החברה בכ-5 מיליון דולר. החברה רשמה ירידה בהוצאות הדלק ברבעון המדווח בכ-8.5 מיליון דולר בשל ירידה במחיר הדס"ל ובשל ירידה בכמות שנצרכה, למרות הגידול בפעילות וזאת בשל הפעלת המטוסים החדשים מדגם 787-9, שהינם יעילים בצריכת הדלק.

 כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

two × 4 =

החופשה שלי

להוספת פריטים לתוכניה, לחץ על הסמל: המופיע לצד העסק.

שלח את התכניה במייל

שלח את התכניה במייל