אתר התיירות המוביל לציבור החרדי והדתי

יעוץ אישי חינם

072-3223000
13 מרץ 2020 מאת אבי פרידמן

אלפי מפוטרים ומלונות על סף קריסה, הענף שנפגע מהקורונה

התפשטות נגיף הקורונה ומיעוט יציאת אורחים מהארץ למלונות וסגירת שערי השמים של ישראל לתיירים מביא לקריסה בענף התיירות.

מנתוני התאחדות המלונות עולה, כי במצב הנוכחי, הנזק השנתי המוערך לענף במצב הנוכחי נאמד בכ-4.2 מיליארד ₪, כ-350 מליון ₪ בחודש. התפוסות במלונות צנחו אל מתחת ל-40%, ירידה של כ-30% בממוצע ביחס לתקופה המקבילה אשתקד. תל אביב וירושלים (30% תפוסה) מובילות את טבלת הירידות.

עוד טוענים בהתאחדות כי סגירתם של גבולות המדינה לכניסת תיירים מכל העולם תביא למחיקה מידית של למעלה מ-500 מיליון ₪ בחודש מהכנסות הענף, כ- 6 מיליארד ₪ בשנה, ירידה בתפוסות החדרים לכ-20% באזורים מוטי תיירות נכנסת ( כמו: ירושלים ות"א),  לפיטורים המוניים וסגירת עשרות מלונות. מדובר בשפל אליו לא הגיע ענף המלונאות מעולם.

כבר בשלב זה, כ-4000 עובדים הוצאו לחל"ת (חופשה ללא תשלום) אישי ובמקביל החלו פיטורים של עובדים זמניים ועובדי כוח אדם. רשתות מאחדות מלונות סמוכים ואילו מלונות בודדים על סף סגירה.

לדברי נשיא התאחדות המלונות, אמיר חייק, מדובר במשבר הקשה ביותר בתולדות ענף המלונאות בישראל, הנחשב לאחד ממנועי הצמיחה המרכזיים במשק ונמצא כעת בחזית המשבר. "הענף, המזרים מיליארדים מידי שנה להכנסות המדינה נמצא על פי תהום. הגיע הזמן שהממשלה תנהג בצורה אחראית לא רק כלפי אזרחיה, אלא גם כלפי כלכלתה, ותפנים שללא הזרמת חמצן מידית לענף בהיקף של כחצי מיליארד ₪ החולה הזה ימות".

 כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

eighteen − 8 =

החופשה שלי

להוספת פריטים לתוכניה, לחץ על הסמל: המופיע לצד העסק.

שלח את התכניה במייל

שלח את התכניה במייל