אתר התיירות המוביל לציבור החרדי והדתי

יעוץ אישי חינם

072-3223000
17 אוקטובר 2017 מאת מוטי שטיינמץ

את עצירת הקפה שלכם בדרך לטיול בצפון תכננתם כבר?

נקודת עצירה לפני היציאה לדרך היא מנת חלקם של טיולים רבים בצפון. בחירה במרכז קניות, עם אופציות לקפה וגם לארגונים אחרונים, היא הרעיון המוצלח ביותר מהבחינה הזו.

מדובר בחלק בלתי נפרד ממסורת הטיולים לצפון של רבים. הרגע שבו המטיילים – מספר משפחות, קבוצת חברים וכן הלאה – נפגשים בתחילת הדרך בנקודה מסוימת בדרך לצפון. זוהי הזדמנות לחלץ עצמות לקראת המשך הנסיעה, לומר שלום לכל הנוכחים, למלא מצברים ולהשלים חסרים מבחינת ציוד.

יש לא מעט נקודות פוטנציאליות בדרך לאזור הצפון, כאשר בחירה מקובלת ועמוסת יתרונות היא במרכזי קניות.

כל הסיבות לעצור במרכז קניות

בערי הצפון ולפעמים גם לצד הדרך יש לא מעט מרכזי קניות מובילים. הבחירה לעצור בהם הופכת להיות רעיון מוצלח על רקע מספר סיבות עיקריות. הראשונה היא שבמקומות אלה יש את כל הדרוש בשלב הזה של הנסיעה. במרכזי הקניות תמצאו בדרך כלל מגוון של בתי קפה, מסעדות ומאפיות כשרות. ניתן לשבת בהם, להזמין כוס קפה איכותי עם משהו בצד, לתכנן את המשך הטיול וכן הלאה. ההתרעננות הזו חשובה על רקע העובדה שרוב האנשים הנוסעים לצפון מוצאים את עצמם נוהגים בכבישי ישראל מספר שעות לפחות. המרכזים יכולים לאפשר רכישה של דברים שנשכחו או שלא נלקחו בחשבון, דוגמת ציוד קמפינג (בטיולים מהסוג הזה), בקבוקי שתייה, מטען רכב לטלפון הנייד וכן הלאה.

מרכזי הקניות נחשבים לנגישים במיוחד. חלקם נמצאים בלב ערים גדולות הנמצאות באזור וחלקם בסמוך לכבישים המהירים בהם נוסעים כדי להגיע לחלק הצפוני של מדינת ישראל. המשמעות היא שלא צריך לסטות יותר מדי מהמסלול כדי למצוא אותם. פלוס אחר שאינו מובן מאליו הוא שבמרכזי קניות, מעצם ההגדרה שלהם ככאלה, יש כמעט תמיד חנייה בשפע. זה לא מובן מאליו במקומות עצירה פוטנציאליים אחרים בדרך לצפון, בהם צריך להסתמך לעיתים על המזל או לשלם סכום מסוים על חניה בכחול לבן או בחניון.

ההמלצה: לתכנן את העצירה מראש

יש מטיילים רבים שמגדירים את עצמם כספונטניים. בהרבה מאד היבטים של הטיול ההחלטה הזו מוכיחה את עצמה כמתבקשת או כנכונה. במקרה של נקודת העצירה לקפה, ממש לא בטוח שכדאי להיות ספונטניים. תחת זאת, רצוי להחליט מבעוד מועד על נקודת העצירה ורצוי שגם על זמן העצירה המשוער, למשל עיכובים הנובעים מתנאי הכבישים או מסיבות אחרות.

כאשר מתכננים את העצירה מראש קל הרבה יותר לתאם בין כלל האנשים הנפגשים ולקבל את ההסכמה של כולם. הבדיקה המוקדמת מאפשרת לסמן מראש את המקומות הפוטנציאליים לעצירה, מה שחוסך זמן שעשוי להיות יקר מאד מהבחינה הזו: ניתן לראות למשל אילו בתי קפה כשרים בחיפה, בקריות, בעמק יזרעאל או בכל עיר אחרת בדרך לצפון, מהן שעות הפתיחה של מרכזי הקניות בערים וכן הלאה.

נקודה מרכזית נוספת היא שאת הבחירה רצוי לבצע לאחר שכבר יודעים פחות או יותר מהו המסלול המתגבש של הטיול בצפון, לפחות בנקודת ההתחלה שלו. הסיבה היא שלכל מסלול ניתן למצוא נקודות עצירה הנחשבות למתאימות יותר עבורו, נקודות שתסתדרנה היטב מבחינת יעדי הנסיעה ולוח הזמנים.

לסיכום, מומלץ לתכנן מבעוד מועד עצירה בבית קפה כשר באחד ממרכזי הקניות הנמצאים בצפון או בדרך אליו. רצוי לשקול מראש את האפשרויות הרלוונטיות לטיול הספציפי, להגדיר זמנים ולהכווין את כל אחד מהמטיילים לעבור המקום הנבחר.כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

החופשה שלי

להוספת פריטים לתוכניה, לחץ על הסמל: המופיע לצד העסק.

שלח את התכניה במייל

שלח את התכניה במייל