אתר התיירות המוביל לציבור החרדי והדתי

יעוץ אישי חינם

072-3223000
9 אוקטובר 2016 מאת טלחופש

בדרך לחופשה כשרה באיטליה? כל הטיפים לחופשה מוצלחת

אפשר להסתכל על נסיעה לחופשה כעל מותרות, אך גם ניתן להסתכל על החופשה גם כמזון לנפש שהינו חיוני בדיוק כמו מים ומזון. חופשה אכן מזינה את הנפש, ומחזירה אתכם ארצה עם כוחות מחודשים, עם המון אנרגיה חיונית ועם מרץ רב לעבוד ולחסוך לחופשה הבאה. תכננתם לעצמכם היטב חופשה כשרה ברומא, ספרתם את הימים, וכעת – הגיע הזמן לארוז מזוודה ולהמריא אל ארץ המגף והפסטה. רגע לפני שאתם נוסעים: מה מבררים, מה לוקחים איתכם בתיק ואיך נערכים על הצד הטוב ביותר לנסיעה?

מכינים מסלול בבית, חוסכים זמן בטיול
אחד הדברים החשובים ביותר כאשר מדובר על נסיעה לחו"ל, גם כאשר מדובר על נופש כשר ברומא, הוא להכין מסלול מראש. כאשר מדובר על נופש שכזה, הרי שאתם יודעים שאתם רוצים לבקר באתרים יהודיים, לתת גיחות אל בית הכנסת ולספוג מהמורשת היהודית הפזורה בעיר. אם כן, תכנון מסלול הטיול שלכם אינו משימה סבוכה למדי שכן אתם יודעים היכן אתם עתידים לטייל. חשוב מאד לבנות לוח זמנים מסודר, בו תפרטו לעצמכם בכל יום את האתרים בהם תרצו לבקר. כדאי למקם את האתרים השונים על פי מיקומם הגיאוגרפי, וכך לחסוך לכם זמן רב בטיול בתוך העיר.

מבררים אילו שירותים מעניק המלון
אתם הולכים לשהות בכותליו של מלון כשר ברומא. המשמעות היא שמוענקת לכם מעטפת של שירותים המתאימים לאורח החיים שלכם. יחד עם זאת, חשוב טרם הנסיעה לברר בדיוק ללא פשרות, מה כוללת חבילת השהות שלכם במלון. המלונות הכשרים מציעים לרוב בית כנסת, גישה נוחה לאתרים יהודים ולעתים גם פתרונות מזון. יחד עם זאת, חשוב לא להניח הנחות מראש ואכן לוודא מה כלול במלון ומה לא. אם לדוגמא המלון לא מספק שלוש ארוחות ביום אלא רק ארוחת בוקר, הרי שחשוב לדעת להערך מראש עם מזון מהארץ, או עם תקציב המיועד למסעדות כשרות הנוכחות ברומא בסמוך אל המלונות הכשרים.

מצטיידים בכלי פלסטיק, לכל מקרה שלא יהיה
לא משנה אם המלון אכן מספק לכם שלוש ארוחות ביום או ארוחה אחת, ההמלצה הברורה היא להביא איתכם מהארץ כלי פלסטיק. יהיו ימים בהם תצאו מהמלון בבוקר ותשובו אליו רק בערב. לעתים, תרצו להתפנק בארוחה תחת כיפת השמיים בפיקניק שתערכו עם מזון שהבאתם מהארץ. במקרה שכזה, הרי שתצטרכו כלים חד פעמיים לטובת שמירה על הכשרות. לכן, כדאי להביא מראש צלחות, סכו"ם וכוסות חד פעמיים שיאפשרו לכם לשמור על אורח החיים שלכם גם בארוחה הספונטנית והמפנקת ברומא.

רשימה מסודרת טרם הנסיעה
כמה ימים לפני הנסיעה, ערכו לעצמכם רשימה מסודרת של דברים שאתם עתידים לקחת איתכם. נסו לחשוב על יום שגרתי בחייכם בארץ, ואיך הוא עתיד להראות ברומא. כך תבטיחו כי לא תפספסו דבר, ותהיו בטוחים כי גם באיטליה, תוכלו לשמור על אורח החיים לו אתם רגילים. נסיעה טובה!

צילום: shutterstock.com.כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

החופשה שלי

להוספת פריטים לתוכניה, לחץ על הסמל: המופיע לצד העסק.

שלח את התכניה במייל

שלח את התכניה במייל