אתר התיירות המוביל לציבור החרדי והדתי

יעוץ אישי חינם

072-3223000
23 ספטמבר 2019 מאת אבי פרידמן

במרפאת אומן מפצירים, חסכו אלפי דולרים ורכשו ביטוח רפואי לפני היציאה לראש השנה

בשנה שעברה, במהלך מבצע אבטחת שלומם של הרבבות שהגיעו לציון רבי נחמן מברסלב זצוק"ל בעיר אומן שבאוקראינה לרגל ראש השנה, בוצעו ממרפאת אומן – Oxford Medical פינויים של חולים לבתי חולים ברחבי אוקראינה ומספר מקרים של הטסות רפואיות במקרים רפואיים שהצריכו הטסה רפואית מהירה לבית חולים בישראל.

מנתוני מרפאת אומן – Oxford Medical שפועלת בשיתוף עם איחוד הצלה עולה כי מדובר בעלויות של עשרות אלפי דולרים על פינויים מהירים (במידת הצורך גם במסוק) לבתי חולים מקצועיים בקייב ואודסה ומספר מקרים של הטסה רפואית דחופה. בשנה שעברה הסתכמו הפינויים לקייב וההטסות הרפואיות ארצה בכ-500 אלף דולר.

לאלו שנערכו מראש ועשו ביטוח רפואי לפני הגעתם לאומן חברת הביטוח שילמה את ההוצאות. אך היו פינויים והטסות רפואיות של חולים שלא ביטחו את עצמם מראש ונאלצו לגייס סכומי עתק בשביל לממן את ההוצאות של ההטסה הרפואית.

אלי פולק מנכ"ל איחוד הצלה מסר: "גם השנה מניסיון והפקת לקחים מאירועי החירום והפינויים המוטסים בשנים קודמות אנו קוראים לציבור לבטח את עצמם בביטוח רפואי לפני הטיסה לאומן. ההשקעה בביטוח רפואי של עשרות דולרים לכל תקופת ראש השנה יכולה למנוע ח"ו צורך בגיוס ומימון עלות פינוי לבית חולים או הטסה רפואית שיכולה להסתכם בעשרות אלפי דולרים".

נחי קליין מנהל מרפאת אומן – Oxford Medical מסר: "חובה על הנזקקים לתרופות באופן קבוע להביא עמם את התרופות מהבית. כמו כן עקב התפרצות החצבת בשנים האחרונות בתקופת ראש השנה בסמוך לציון רבי נחמן מברסלב זצוק"ל בעיר אומן שבאוקראינה חשוב לבדוק מראש שקיבלתם חיסון נגד חצבת".

 

הכתבה פורסמה במקור באתר אומן על המפהכתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

החופשה שלי

להוספת פריטים לתוכניה, לחץ על הסמל: המופיע לצד העסק.

שלח את התכניה במייל

שלח את התכניה במייל