אתר התיירות המוביל לציבור החרדי והדתי

יעוץ אישי חינם

072-3223000
1 יולי 2019 מאת אבי פרידמן

דרמה בנתב"ג, מטוס עם 152 ביצע נחיתת חירום צפו ברגעי הדרמה

דרמה של ממש התרחשה אתמול (שני) בנמל התעופה בן גוריון כשחצי שעה לאחר המראתו מגרמניה של מטוס נוסעים ועליו 152 נוסעים ואנשי צוות של חברת מטוס של חברת אלקטרה אייר בואיינג 737-400 נמצאו שרידי צמיג על המסלול בקלן ובנמל התעופה בן גוריון נערכו לנחיתת אונס של המטוס.

בנתב"ג הוכרז נוהל חירום 3, מהדרגות הגבוהות שברמת הכוננות, עשרות אמבולנסים של מד"א וניידות טיפול נמרץ הוזנקו לשדה בכדי להתכונן לנחיתת אונס עם נפגעים, בנוסף הוזנקו לשדה מסוקי חילוץ של צה"ל ויחידות רפואה צבאיות.

עם הגעתו של המטוס לקפריסין הוזנקו לעברו זוג מטוסי קרב מסוג ״סופה״, שבחנו מקרוב את התקלה במטוס, מטוסי הקרב ליוו את מטוס הנוסעים התקול עד לשדה התעופה, טייסי הקרב התקרבו למרחק קצר מאד למטוס הנוסעים וזיהו קרע בגלגל השמאלי האחורי של המטוס, האבחנה הכניסה רגיעה בקרב כוחות ההצלה שכן נחיתה כזו מלווה בסיכונים פחותים.

עם הגיע המטוס לשטח האווירי של ישראל פונה עבורו מסלול מיוחד והטייס ביצע נחיתה מושלמת ורכה על הקרקע.

הנוסעים במטוס סיפרו על החוויה המטלטלת, לדבריהם צוות הטיסה הכין אותם לנחיתת החירות והדריך אותם כיצד יש לנהוג במקרה שהמטוס עולה באש וכיצד יש להימלט מהמטוס באמצעות עזרי הבטיחות המותקנים במטוס.

"שמענו רעש בהמראה והמטוס היטלטל ומעט לפני שהתקרבנו לישראל הגיעו מטוסי קרב שליוו אותנו בכל הדרך עד לנחיתה זה היה מפחיד" מסכם אחד הנוסעים".

צילום: רש"ת, מאיר ליוש,כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

3 × 2 =

החופשה שלי

להוספת פריטים לתוכניה, לחץ על הסמל: המופיע לצד העסק.

שלח את התכניה במייל

שלח את התכניה במייל

css.php