אתר התיירות המוביל לציבור החרדי והדתי

יעוץ אישי חינם

072-3223000
20 יולי 2020 מאת אבי פרידמן

האם האוכל באל על יהיה מהדרין? אברך מירושלים מתעניין ברכישת אל על

לאחר שחברת התעופה הישראלית הולאמה על ידי המדינה לקראת מכירתה למשקיע ישראלי במטרה לחלצה מהמשבר הכלכלי הקשה אליו נקלעה, מי שמתעניין ברכישת החברה הוא אברך חרדי מירושלים המייצג קבוצת משקיעים אמריקנים ובהם אביו, איש עסקים חרדי מניו יורק.

הרוכש המתעניין הוא אלי רוזנברג בנו של איש העסקים המיליארדר נפתלי רוזנברג הנחשב לתומך תורה גדול ותורם למוסדות רבים בישראל.

הבקשה לרכישה הוגשה על ידי בנו של רוזנברג מאחר וחלק מתנאי רכישת החברה הם כי הרוכש יהיה בעל אזרחות ישראלית ובנו של איש העסקים המתגורר בישראל מחזיק באזרחות ישראלית.

לצורך הגשת הרכישה נפתחה נאמנות בארץ בראשות מנכ"ל משרד רוה"מ לשעבר, הראל לוקר. הראל מייצג מול הרשויות בארץ את החברה החדשה באמצעות ראם עמינח.

בשעה זו הדרך עד לרכישת החברה ארוך מאחר ועל המשקיע להביא לכך שמשפחת בורוביץ המחזיקה בגרעין השליטה בחברה תסכים למכור את אחזקותיה ושהמדינה המחזיקה כעת במניות הזהב תסכים לרכישה על ידי המשקיעים האמריקנים.

גורמים בענף התעופה מעריכים כי במידה ואל על תירכש על ידי איש העסקים החרדי אזי חברת הבת סאן דור תפסיק את טיסותיה בשבת, גורמים המקורבים למשפחת רוזנברג טוענים כי בכוונת המשקיעים להחליף את כל המזון המוגש במטוסים במזון מהדרין כחלק מהשינוי שיערכו המשקיעים בחברה.

 כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

החופשה שלי

להוספת פריטים לתוכניה, לחץ על הסמל: המופיע לצד העסק.

שלח את התכניה במייל

שלח את התכניה במייל