אתר התיירות המוביל לציבור החרדי והדתי

יעוץ אישי חינם

072-3223000
15 מרץ 2020 מאת אבי פרידמן

התאחדות המלונות לנתניהו: פעל להציל אותנו ולסייע לעבור את המשבר

התאחדות המלונות שיגרה השבוע מכתב דחוף לראש הממשלה בנימין נתניהו ובו דרשו ממנו להתערב באופן מיידי במשבר התיירות החריף שנוצר כתוצאה מהתפשטות נגיף קורונה.

במכתב שיגרו לנתניהו נאמר: "אנו פונים אליך במצוקתנו ההולכת ומחריפה. בשעה זו הורית על סגירת שערי הארץ לתיירים, אירופה מהווה את היבשת ממנה מספר הכניסות לארץ הוא הגבוה ביותר ונאמד בכ-2.5 מיליון תיירים בשנה! מספר זה מהווה כ- 56% מסך כניסות התיירים לישראל .

אין ספק, כי משמעות המהלכים האחרונים היא התרסקות התיירות לישראל, ענף שנמצא בשנים האחרונות בתנופה כמוה לא ידענו וכעת יורד לשפל שאינו זכור פה מאז האינתיפאדה השנייה. למעלה מעשור לקח למדינת ישראל לשקם את נזקי האינתיפאדה ההיא לתיירות ולאחר שנים ספורות של פריחה, בהם הפך הענף שלנו לאחד ממנועי הצמיחה המרכזיים במדינה, התורם למעלה מ-7.5 מיליארד דולר ישירות להכנסות המדינה, אנו ניצבים כעת אל פי תהום.

אין ביכולתנו להתווכח מקצועית בדבר טיב קבלת ההחלטות ובדבר מערכת האיזונים והבלמים בקבלת ההחלטות, אולם שיקולי הביטחון הרחבים בהם נוקטת ישראל, מטלטלים קשות את ענף המלונאות המעסיק עשרות אלפי עובדים מדן ועד אילת ומאיים על יכולתו להמשיך ולהתקיים.

המציאות שגזרת עלינו, עתידה להביא אותנו לצערנו לפיטורי אלפי עובדים בתחומי הפעילות השונים. אנו עושים זאת בלב כבד אך בלית ברירה.

הנזקים הצפויים כעת לתעשיית המלונות נאמדים במאות מיליוני שקלים בחודש וזוהי רק ההתחלה.

אנו מבקשים כי תקיים פגישה דחופה בראשותך ביחד עם שר האוצר ושר התיירות, כדי להורות על תוכנית חירום לסיוע לענף המלונאות בישראל.

אדוני ראש הממשלה, אל תחזיר אותנו לימי האינתיפאדה השנייה. גורלו של ענף התיירות תלוי כעת בך ובממשלה בראשותך".

לשון המכתב שהועבר לראש הממשלה.

יצוין כי אתמול (רביעי) הודיע ראש הממשלה נתניהו על הקצאה של עשרה מיליארד שקלים לטובת העסקים שנפגעו כתוצאה ממשבר הקורונה ובכלל זה עסקים בתחום התיירות, אך לדברי בכירים בענף הסכום אינו מספיק לכסות את כלל הנזק שגרם המשבר.

צילום: Shutterstockכתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

החופשה שלי

להוספת פריטים לתוכניה, לחץ על הסמל: המופיע לצד העסק.

שלח את התכניה במייל

שלח את התכניה במייל