אתר התיירות המוביל לציבור החרדי והדתי

יעוץ אישי חינם

072-3223000
11 פברואר 2019 מאת טלחופש

חופשה נגישה – מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים את הטיול הבא?

בעלי מוגבלות פיזית יכולים כיום לטייל בכל רחבי העולם אך זה דורש מהם הכנה מוקדמת. בין היתר, חשוב לבדוק האם המסלול מתאים לכיסאות גלגלים, מה היקף הכיסוי הביטוחי ומה עושים במקרה של פגיעה או תאונה

לפי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, נכון לשנת 2018 חיים בישראל מעל 1.5 מיליון אנשים עם מוגבלות. בפועל מדובר על כ-21% מהאוכלוסייה הבוגרת בני 20 ומעלה ועל 18% מהאוכלוסייה הכללית. על אף הנתונים, כ-63% מאתרי התיירות והבילוי בישראל עדיין אינם נגישים עבור בעלי מוגבלות פיזית וזאת למרות חקיקת נגישות מחייבת.

החדשות המעודדות הן שהמצב מעבר לים טוב יותר ושברוב מדינות העולם המערבי ניתן למצוא מגוון רחב של בתי מלון, אטרקציות, שירותים ופעילויות לנכים ובעלי מוגבלויות. כתוצאה מכך, בעלי מוגבלות פיזית מישראל יכולים לטייל בקלות ובלי לדאוג. מצד שני, חופשה נגישה דורשת מטבע הדברים היערכות מוקדמת.

הנה למשל 3 דברים שחשוב לבדוק לפני שמזמינים את הטיול הבא:

1. התאמת המסלול לכיסאות גלגלים

כסאות גלגלים לא אמורים להגביל בעלי נכות פיזית וגם במהלך טיול בחו"ל ניתן להמשיך להשתמש בהם. בשביל זה צריך לוודא שיש גישה נוחה לכיסאות גלגלים בשדות התעופה, שהרכב שאותו שוכרים אחרי שנוחתים ביעד מספיק גדול על מנת להכיל כיסאות מקופלים ושגם בבתי המלון ישנם מסלולים שבהם ניתן להשתמש עם כיסא כאלטרנטיבה לעלייה במדרגות.

בהמשך, צריך לבדוק האם האטרקציות מתאימות עבור בעלי מוגבלויות ואת מעדכנים במידה ומתכוונים להגיע עם כיסא גלגלים. כמו כן, רצוי לאסוף אינפורמציה מהאתר הרשמי של מקומות הבילוי ובמידת הצורך ליצור קשר עם הנציגים שמארגנים את הפעילות.

2. כיסוי ביטוחי

פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל מבטיחה ראש שקט עבור בעלי מוגבלות פיזית ובני המשפחות שלהם. בעזרת כיסוי ביטוחי ניתן לדאוג לקבלת פיצוי כספי במקרה של נזק פיזי, לתאם בקלות מפגש עם רופא וגם לקבל החזרי הוצאות על תרופות חיוניות. בהקשר הזה, מה שחשוב לבדוק זה מה היקף הכיסוי בפוליסה והאם קיימים פערים בין הפרמיות של חברות הביטוח השונות.

היקף הכיסוי הביטוחי נקבע מטבע הדברים לפי המצב הפיזי של המבוטח. ברכישת ביטוח נסיעות לחו"ל עבור בעלי מוגבלויות יש חשיבות גדולה להתאמה אישית של הפוליסה וניתן להתייעץ בנושא הזה עם סוכן ביטוח.

3. הכנה לפגיעות ותאונות

המטרה של הכנה מוקדמת היא למנוע פגיעות ותאונות אך קשה לדעת מה יוליד יום. אם רוצים להתכונן לכל תרחיש, אין ברירה אלא לקחת בחשבון גם נסיבות פחות סימפטיות כגון נפילות, מכות, תאונות וכן הלאה.

הכנה לפגיעות ותאונות מתחילה בשיחה עם בעלי מוגבלויות ובני המשפחה. לבסוף, אפשר לצאת לחופשה עם רשימת אנשי קשר ולפנות אליהם בכל מקרה של דילמה או התלבטות.כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

החופשה שלי

להוספת פריטים לתוכניה, לחץ על הסמל: המופיע לצד העסק.

שלח את התכניה במייל

שלח את התכניה במייל

css.php