אתר התיירות המוביל לציבור החרדי והדתי

יעוץ אישי חינם

072-3223000
22 יולי 2020 מאת אבי פרידמן

חשש לחיי אדם עם סגירת חופי הכינרת בסופי השבוע

יו"ר איגוד ערים כינרת וראש מועצה אזורית עמק הירדן עידן גרינבאום, שיגר השבוע מכתב בהול לראש המל"ל ולשר הפנים אריה דרעי ובו התריע מפני סגירה בסופי שבוע של חופי הכינרת כהגנה מפני ההדבקות של נגיף הקורונה.

תוצאה של סגירת חופי הים בסופי השבוע עלולה לעלות בחיי אדם, מאחר וגם כאשר החופים סגורים לא ניתן למנוע את הכניסה הרגלית אליהם. כאשר בחוף אין מציל, עזרה ראשונה ושירותי סדרנות, הסכנה לציבור גדולה, כמו שהיה בסגר בימי חג הפסח ויום העצמאות.

גרינבאום מבקש מראש המל"ל ושר הפנים לשקול שוב את ההחלטות הרות הגורל הללו, בטרם יוטל סגר בסופי השבוע.

בין הדברים שכותב גרינבאום במכתב: "בשבועות האחרונים גודשים בסופי השבוע את חופי הכינרת המלאה על גדותיה עשרות אלפי מבקרים. אנו באיגוד ערים כינרת שמחים לארח את כולם בהתאם לכללי התו הסגול ולאפשר לציבור ליהנות תוך שמירה על כל הכללים".

גרינבאום מציין, כי בניגוד לחופי הים התיכון, מדובר בעיקר על משפחות המגיעות לבילוי של מספר ימים בקמפינג באחד מ-15 חופי האיגוד, כולם חופים שקטים המותאמים למשפחות. מרבית המשפחות מגיעות ביום ה' אחר הצהריים, משמעות ההחלטה על סגירת החופים, תהיה צורך בפינוי של אלפי נופשים אם לא למעלה מכך ונעילת שערי החופים. פעילות זו לבדה צפויה להימשך שעות רבות ותצריך השקעת כוחות משטרה בסדרי גודל משמעותיים".

עוד מציין גרינבאום, כי: "בנוסף לחופים המוכרזים השקטים שמפעיל איגוד ערים כינרת, יש סביב לאגם עוד קילומטרים רבים של חופים לא מוסדרים ולא מוכרזים, המושכים גם הם אלפי מבקרים וגם אותם יהיה צורך לפנות וכאן כאמור המשימה מורכבת עוד יותר, כולל חופי נהר הירדן (בחלקו הצפוני הנשפך לכנרת ובחלקו הדרומי היוצא מהכנרת) מתגודדים אלפי מבקרים בסופי השבוע, רבים מהם בני נוער המבלים את חופשת הקיץ. כל חופי הירדן אינם מוכרזים ואינם מוסדרים.

עוד כותב גרינבאום במכתבו, כי על המל"ל לתת הדעת על חופי כפרי הנופש והמלונות הפזורים סביב לאגם. לכל אחד מהמלונות ומכפרי נופש אלה חוף רחצה מוכרז ובכל אחד מהם שוהים בסוף השבוע מאות ישראלים ששילמו במיטב כספם כדי לצאת לחופשה. גם כך מצויים עסקי התיירות במשבר גדול וסגירת החופים הללו בסוף השבוע עלולה להמית על התיירנים מכה אחת יותר מדי, ממנה כבר יתקשו להתרומם.

צילום – איגוד ערים כינרת.כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

החופשה שלי

להוספת פריטים לתוכניה, לחץ על הסמל: המופיע לצד העסק.

שלח את התכניה במייל

שלח את התכניה במייל