אתר התיירות המוביל לציבור החרדי והדתי

יעוץ אישי חינם

072-3223000
19 נובמבר 2015 מאת ציקי פרנק

טיסות לברלין

עם השנים, לא רק הקהל החילוני יוצא לטיולים ונופשונים באירופה, אלא גם הקהל הדתי החל לצאת ולטייל ביעדים שונים. ניתן לראות היום יותר מאשר בעבר, קהל מטיילים דתי מבקר באתרי נופש, אתרים היסטוריים, עושה קניות ועוד.

ניתן למצוא לא מעט מסלולי טיולים באירופה, שנבנו במיוחד עבור הקהל הדתי, מתוך התחשבות בצרכים וברצונות שלהם. המסלולים משלבים בין היתר אתרים בעלי משמעות ליהדות בכלל ולקהילות היהודיות בפרט, בתי כנסת עתיקים וחדשים, בתי קברות עתיקים, מוזיאונים ועוד.

אחת הסיבות שבגינן יותר אנשים מהמגזר הדתי יוצאים לטיולים באירופה, בין היתר, הוא האפשרות שלהם למצוא טיסות ליעדים שונים במחירים מוזלים, וחשוב לא פחות, טיסות ודילים שמאפשרים להם לצאת בתחילת השבוע ולחזור לקראת סוף השבוע, בלי לעשות את השבת בניכר. כך למשל ניתן למצוא טיסות לברלין או ללונדון, שמאפשרות להם לטוס ביום ראשון ולחזור עוד לפני השבת. זה נכון גם לגבי חגים ומועדים.

לפני שנציג מספר יעדים שיכולים להתאים למגזר הדתי באירופה, חשוב לציין, שישנם דילים שכוללים מלבד טיסות ובתי מלון גם השכרת רכב. דילים אלה יכולים להתאים למי שמטייל עם הרבה ילדים ולא רוצה לרוץ איתם בתחבורה ציבורית. זה דיל טוב גם למי שלמשל, מחפש טיסות לברלין בהלוך אבל לא רוצה לחזור ממנה, אלא מפולין או צ'כיה, אז הוא יכול לחצות את הגבול בנסיעה, ולהשאיר את הרכב שם לפני שהוא עולה על טיסה חזרה ארצה.

יעדים באירופה שמתאימים לקהל הדתי

אם הזכרנו קודם טיסות לברלין, אז אי אפשר שלא להתייחס לעיר עצמה. אין צורך להסביר עד כמה קשורה העיר להיסטוריה היהודית, לצערנו הרב דרך סיפורים קשים מאוד. בעיר אפשר למצוא עד היום, בית כנסת עתיק ומרשים, מוזיאון יהדות מהגדולים בעולם ואינספור אתרים שונים שקשורים הן ליהדות והן לישראל. מעבר לכך, יש בעיר אתרים רבים בעלי משמעות היסטורית ואחרות שכל אחד ייהנה לבקר בהם.

עיר נוספת בעלת קשר עצום וקרוב ליהדות בכלל ולישראל בפרט, היא פולין. המבקרים בפולין יכולים להתרשם מגטו וורשה, בית הקברות ובית הכנסת העתיק ואתרים נוספים שקשורים להיסטוריה היהודית ובפרט לקהילה היהודית בתקופת השואה. גם המטיילים בפראג, בירת צ'כיה, ימצאו לא מעט אתרים היסטוריים בעלי משמעות לקהילה היהודית, רובם מרוכזים ברובע היהודי, שם ניתן למצוא בתי כנסת עתיקים, בית קברות עתיק, מוזיאון ועוד. הרובע נמצא בעיר העתיקה.

מי שמעוניין לבקר באזורים יותר חדשים בהם יושבות קהילות יהודיות גדולות, מוזמן לטוס לפריז או ללונדון (שכונת גולדרס גרין) שם אפשר למצוא מסעדות כשרות, בתי כנסת, וחנויות רבות שמנהלים אותן יהודים. בלונדון ובפריז ישנן את הקהילות היהודיות הגדולות באירופה, ובשכונות בהן הם יושבים ניתן למצוא בתי מלון וסוכנויות נסיעות שמארגנות טיולי פנים וכן ניתן למצוא בהן טיסות ליעדים שונים ביבשת, כולל טיסות לברלין, ורשה, פראג ומקומות אחרים.כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

החופשה שלי

להוספת פריטים לתוכניה, לחץ על הסמל: המופיע לצד העסק.

שלח את התכניה במייל

שלח את התכניה במייל