אתר התיירות המוביל לציבור החרדי והדתי

יעוץ אישי חינם

072-3223000
14 פברואר 2020 מאת טלחופש

טיפים חשובים בנוגע למסמכים שכדאי להביא לראיון בשגרירות האמריקנית

ארה"ב היא מדינה עצמאית מאז הארבעה ביולי 1776, עת הכריז הקונגרס האמריקני (שישב אז בפילדלפיה ולא בוושינגטון כבימינו) על עצמאותה של המדינה, שהיא למעשה פדרציה של כמה עשרות מדינות (United States Declaration of Independence).

מתחילת דרכה, ובמשך כמעט מאתיים שנים, מדיניות ההגירה של ארה"ב הייתה ליברלית מאוד. באחד המפלסים הגבוהים של פסל החירות מקובע לוח ברונזה ועליו מילות השיר The New Colossus שכתבה המשוררת האמריקנית הנודעת אמה לזרוס (Emma Lazarus 1849 – 1887). כמה שורות מן השיר מתארות היטב עד כמה נכונה הייתה ארה"ב לקבל כל אחד בזרועות פתוחות – מפורט שם כיצד ארה"ב ממש קוראת למדינות העולם לשלוח אליה תשושים, עניים, חסרי בית וכדומה. אך בעידן בו אנו חיים, ארה"ב כבר אינה יכולה להרשות לעצמה לאפשר כניסה חופשית לכל אחד.

מחלקת ההגירה האמריקנית אמונה על בחינת מאפייניהם של המבקשים להיכנס לארה"ב כך שתוכל למנוע כניסה מכל מי שעלולים להוות סכנה ביטחונית, כמו גם ממי שעשויים להיות מעורבים בפעילות פלילית וממי שיש סיכוי שיחרגו מתנאי אשרת הכניסה שקיבלו ויבצעו מהלך של הגירה בלתי חוקית. זו הסיבה שכל מי שמבקש להיכנס לארה"ב תוך שימוש בדרכון ישראלי נדרש לעבור הליך קבלת ויזה לארה"ב.

עשרות אלפי ישראלים טסים לארה"ב מדי שנה, כאשר ישראלים רבים שוהים בארה"ב תקופות ארוכות לצרכי עבודה או לימודים. מכיוון שרובנו המוחלט איננו מתכננים לבצע פעולת טרור בארה"ב, איננו עבריינים וגם אין לנו כל כוונה לחרוג מתנאי אשרת הכניסה שביקשנו, כמעט בכל המקרים הליך קבלת ויזה לארה"ב הוא בירוקרטי במהותו. חשוב לדעת שניהול יעיל וללא טעויות של הליך קבלת אשרת הכניסה (קרי, הויזה לארה"ב) הוא הכרחי על מנת להבטיח השלמה מהירה של הליך מורכב, תוך שבסופו בקשתנו נענית בחיוב. זו הסיבה שמומלץ להיעזר בשירותי חברה מקצועית המתמחה בטיפול בהליך הוצאת ויזה לארה"ב.

אחד השלבים בהליך קבלת ויזה לארה"ב הוא הגעה לראיון בשגרירות האמריקנית בירושלים או בקונסוליה האמריקנית בתל אביב. ישנם מי שפטורים מהגעה פיזית לראיון – כך למשל מבקשי ויזה שגילם פחות מ – 14 או מעל 80. אם עבורכם קבלת ויזה לארה"ב דורשת הגעה לראיון, חשוב שתגיעו אליו מוכנים. בפסקאות הבאות נפרט אודות הצפוי להתרחש בראיון, אילו מסמכים רצוי להביא עמנו ובאופן כללי איך עוברים אותו בהצלחה – כך שכל שיוותר לעשות הוא לחכות כמה ימים עד שהדרכון שאנו משאירים בשגרירות או בקונסוליה ישלח אלינו כשאשרת הכניסה שביקשנו מוטבעת בו.

מסמכים המצביעים על זיקה חזקה לישראל

קיימים עשרות סוגי ויזה לארצות הברית. השימוש הגדול ביותר הוא ויזה מסוג B1 או B2 המיועדת למי שמגיעים לחופשה, נסיעת עסקים, השתתפות בכנס מקצועי, ביקור קרובים או מכרים וכדומה. מכיוון שאיננו טרוריסטים, אין לנו כוונות פליליות ו/או רצון לבצע מהלך של הגירה בלתי חוקית – אין סיבה ששלטונות ההגירה האמריקנים יסרבו להנפיק לנו ויזה מן הסוג הנחוץ לנו.

יחד עם זאת, חשוב להבין שאפילו אם כוונותינו טהורות, הליך קבלת ויזה לארה"ב עלול להפוך ארוך ומתיש אם לא מקפידים לנהל אותו נכון.

למחלקת ההגירה האמריקנית, אשר נציג שלה יערוך את הריאיון שלכם, יש שיטות שונות לזהות מבקשי ויזה שעלולים להוות סיכון בטחוני. עבר פלילי נקי בדרך כלל מספק, כך שנותרת למעשה שאלה אחת – האם יכול להיות שנחליט (מראש, או אחרי שכבר ניכנס לארה"ב) להפר את תנאי אשרת הכניסה שניתנה לנו? הפרה כזו עשויה להיות עבודה תמורת שכר אפילו אם אין לנו ויזה מן הסוג המתיר זאת, אי עזיבת גבולות המדינה כאשר תם תוקפה של אשרת השהייה שלנו ועוד.

כדי למנוע מצב בו חשדות מתעוררים בליבו של נציג מחלקת ההגירה העורך לנו את הריאיון, מומלץ להביא עמנו מסמכים המוכיחים זיקה חזקה לישראל – חוזה שכירות של הדירה בה אנו גרים, אישור ממוסד הלימוד של הילדים (על כך שהם נמנים על התלמידים במוסד), תלושי שכר ממקום עבודה בו אנו מועסקים תקופה ארוכה ועוד.

הדרך הטובה ביותר לדעת בדיוק אילו מסמכים כדאי להביא לריאיון בשגרירות (או בקונסוליה) היא לפנות לחברה מקצועית המתמחה בטיפול בהליכי קבלת ויזה לארצות הברית. נציגי חברה כזו ידעו לשאול אותנו את השאלות הנכונות ולהסביר לנו איזה מסמכים כדאי שנאסוף ונביא עמנו לריאיון.

קרדיט: Shutterstock.כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

fifteen − 8 =

החופשה שלי

להוספת פריטים לתוכניה, לחץ על הסמל: המופיע לצד העסק.

שלח את התכניה במייל

שלח את התכניה במייל