אתר התיירות המוביל לציבור החרדי והדתי

יעוץ אישי חינם

072-3223000
29 אפריל 2019 מאת טלחופש

לפני שסוגרים את בין הזמנים קבלו את המלצות טלחופש למעיינות ולטיולים שווים ומרעננים בצפון

אוטוטו בין הזמנים מסתיים לו והבנים שבים ללימודים, אבל השבוע האחרון שנותר הוא מדהים ליציאה אל הטבע והמעיינות, מה גם שמזג האוויר השבוע יהיה חמים ומושלם לטיולים בטבע ולמסלולי הליכה.

כמידי בין הזמנים גם הפעם הכנו לכם רשימה של 'מומלצים' למסלולים ומעיינות המתאימים לטיול ובמיוחד בעונה הזו של השנה כשהחורף האחרון פינק את הנחלים בהמון המון גשם, והרעש המטריף של פכפוך המים והקצף הלבן מרחיב את הלב ומורח חיוך רחב על הפנים.

רק תבטיחו לנו שתצטיידו בהמון מים ושימרו על כללי הזהירות והבטיחות.

חברים, חבשו כובע רחב להגנה מפני השמש, פיתחו את המפות או הווייז, עברו על הרשימה ובחרו את המסלול המועדף עליכם לכל יום.

נחל עמוד, אפשר לומר שהוא מובן מאליו לבחורי ישיבות, במיוחד השנה הנחל עמוס בהמון מים, בתחילתו ירידה של כ20 דק' עד למעיינות שאותם תצטרכו גם לעלות ומשם ממשיך מסלול מעגלי עד בריכות שכווי. הכניסה מתוך שמורת הטבע בסמוך לכפר שמאי בתשלום. בשקט בשקט דעו לכם אפשר להתחמק מהתשלום כשנכנסים בירידה בסמוך לבית העלמין של צפת עד לבריכות שכווי, בריכות רדודות יחסית, ועליה חזרה באותה הדרך.

נחל גוש חלב נמצא בסמוך ליישוב ג'יש, מדובר במסלול קליל שמוגדר כמותאם למשפחות, המסלול אינו מעגלי, בירידה לנחל שרידי בית הכנסת העתיק של גוש חלב. ממשיכים לרדת ובדרך פלג המים. ממליץ להגיע עד עין עלווה, מעיין מקסים ומרענן, ובצידו הרבה צל.

מעיין בשביל החמישה הוא מעיין חמוד ורדוד בשדות שדמות דבורה, ובצידו מבנה משאבה היסטורי, שניתן בזהירות לטפס לגג שלו ולהשקיף על הנוף.

מעיין עין ליאור. בסמוך לביריה וצפת, בסמוך למעיין מספר שולחנות פיקניק וזולה קטנה. המעיין עם מים קרים ונעימים ומגיע לעומק של כמטר. נמצא קצת פחות מקילומטר אחרי צומת ביריה לכיוון מירון, מרחק מהרכב: 5 דק במדרגות.

מעיין עין כובס ליד צפת, הוא מעיין הנובע מתוך הקיר לתוך אמת מים קצרה ומשם לבריכה קטנה שנחצבה באבן

פארק עמק התכלת, הוא פארק מקסים במבואות צפת. מספר מעיינות קטנים שמזינים פלגי מים שעוברים לאורך המסלול הקליל. לצדי השבילים מטיילים ברווזים, ואם תזכו אולי תראו גם יעלים ודישונים. חלק מהמסלול נגיש לנכים. מקסים למשפחות, האתר סגור בחלק מהשעות ויש להתעדכן

עין שרונה הוא מעיין סולידי ונחשב לקטן הנמצא בשדות שרונה בדרך ליבניאל ולטבריה. המעיין מוצל, ובסמוך אליו בית מעיין קטן.

המפל הנסתר בצפון מערב הכנרת לצד אחד מחופי הכנרת, זורם כל השנה, מפל בעוצמה גבוהה שנשפך ללגונה שמתחברת לכנרת, שימו לב שבלגונה יש כמה עומקים של מים

בעין פוריה תמצאו בריכה קטנה ותעלות מים שמזרימות את המים ממנה ואליה.

צילום: shutterstock.

 כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

החופשה שלי

להוספת פריטים לתוכניה, לחץ על הסמל: המופיע לצד העסק.

שלח את התכניה במייל

שלח את התכניה במייל

css.php