אתר התיירות המוביל לציבור החרדי והדתי

יעוץ אישי חינם

072-3223000
1 יולי 2018 מאת טלחופש

מזמינים חופשה? שימו לב לאותיות הקטנות

ענף התיירות מלא בהצעות מפתות לחופשות חלומיות מעבר לים, אך זה בדיוק מה שעלול למנוע מאתנו לשים לב לאותיות הקטנות. במאמר הבא נציג בפניכם את גורמי הסיכון העיקריים ונסביר מה לעשות אחרי שמגלים אותם

הפיתוי לצאת לחופשה חלומית במחיר נמוך חזק מאתנו. ישראלים אוהבים לטוס לחו"ל ובשנים האחרונות התפתחה תרבות פנאי שכוללת טיסות בכל רחבי העולם, לינה במלונות פאר, קרוזים באוניות מפנקות ועוד. עם זאת, הפיתוי הוא גם זה שמציב בפנינו סיכון – בעיקר אם לא נדע איך לקרוא את תנאי העסקה ואם חלילה לא נשים לב לאותיות הקטנות.

איזה תנאי ביטול תצפו לראות ומהו פיצוי ראוי?

הדבר הראשון שצריך לבדוק כאשר מזמינים חופשה הם תנאי הביטול. חופשה שבה אין שום אפשרות לבטל את הטיסה, המלון או הרכב אמורה לכל הפחות להיות זולה יותר מאשר חופשה שבה תנאי הביטול גמישים. כמו כן, חשוב לבדוק את תנאי הביטול אם לא בטוחים בתאריכי החופשה ואם רוצים להשאיר מקום לשינויים.

דבר נוסף שכדאי לבדוק הוא מתי אפשר לקבל פיצוי ולמה בדיוק מתחייבת חברת התיירות. כאן צריך לשים לב להבדלים בין מחויבות של חברת נסיעות, חברות תעופה, בתי מלון או גורמים אחרים שמעורבים בענף ומציעים שירותים מגוונים. הפיצוי אמור להתאים לשירות או למוצר שרכשנו וצריכה להיות לכך התייחסות מלאה בתנאי החוזה והעסקה.

בתוך כך, אפשרויות השינוי הן גם משהו שכדאי לברר לגביו מראש. יש למשל עסקאות שבהן לא קיימת אפשרות ביטול, אך ניתן לשנות חלק מההזמנה ובה את שמות הנוסעים, את התאריכים או את הדרישות המיוחדות. אפשרויות שינוי קריטיות אם מתכננים חופשה לכל המשפחה, או כאשר מזמינים טיול ספונטני אבל עדיין לא מקבלים אישור מבני הזוג או ממקום העבודה.

עבדו עליכם? כך תדעו למי לפנות

הבעיה האמיתית מתחילה כאשר תגלו שעבדו עליכם. עוגמת הנפש עלולה לתפוס אתכם מיד עם הנחיתה, אחרי שתגיעו לבית המלון או במהלך אטרקציות ופעילויות. באותו רגע אין יותר מדי מה לעשות חוץ מאשר לנשום עמוק, אך זה לא אומר שלא תוכלו לטפל בנושא בצורה יסודית יותר אחרי שתנחתו חזרה בארץ.

קודם כל, שמרו את כל הטפסים שמתעדים את ההסכם ביניכם לבין חברת התעופה או התיירות. השתמשו בהם כדי לפנות לאנשי מקצוע ובחרו מישהו עם תואר ראשון במשפטים והתמחות בדיני חוזים. נסו לקבל המלצות על עורכי דין שמכירים את תחום התיירות ואל תתביישו לערב חברים, קרובים ובני משפחה. במידה ואתם לא מכירים באופן אישי מישהו כזה, תוכלו להיעזר במידע מאתרי האינטרנט והרשתות החברתיות.

במידת הצורך תוכלו להגיש תביעה בבית משפט לתביעות קטנות. ודאו שאתם מגיעים מוכנים לדיון ואל תוותרו בשום פנים ואופן על הזכויות המלאות שלכם.

צילום: shutterstock.כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

החופשה שלי

להוספת פריטים לתוכניה, לחץ על הסמל: המופיע לצד העסק.

שלח את התכניה במייל

שלח את התכניה במייל