אתר התיירות המוביל לציבור החרדי והדתי

יעוץ אישי חינם

072-3223000
15 ינואר 2015 מאת רועי עפרון

מסעדות מהדרין

ישראל חוזרת אל בית אבא, מחפשת שורשים, מתרפקת על העבר, מחזקת את ערכי היהדות והישראליות. "ישראל רוצה הביתה" ואחד מן הסימנים הבולטים והחזקים ביותר לכך, הוא נושא שמירת הכשרות.

מה שפעם היה מוקצה בין השפים הבכירים בישראל, הפך בשנים האחרונות למובן מאליו. יותר ויותר מסעדות מהדרין נפתחות וקונות לעצמן משפחות סועדים שהולכות ומתרחבות. מסעדות מובילות בישראל שהכריזו תחת כל עץ רענן שאין דבר כזה קולינאריית עילית כשרה למהדרין, מחליפות כיום דיסקט והולכות בדרכי מסעדות מהדרין. חלקן שנשארות בלתי כשרות פותחות סניפי מסעדות מהדרין תחת אותו מותג בדיוק וממנפות אותן תוך הישענות על מסעדות הדגל.

אנו מרשים לעצמו לנחש שהכול מתחיל מהבית.

בכל תוכניות הבישול בגופי התקשורת שבים ומכריזים השפים והבשלנים על ההשראה שקיבלו מהאוכל של אימא ועל הגעגועים הגדולים לטעמי הילדות.

לרוב, בכור ההיתוך הקולינארי הישראלי, האוכל של אימא הוא אוכל עשיר מפרודוקטים כשרים למהדרין, שבושלו במטבח ביתי כשר עם מערכות כלים נפרדות.

ומתוך הגעגוע העמוק הזה עושה המטבח הישראלי את צעדיו לקראת החזרה לשורשים. התוצאה הישירה לכך היא מסעדות מהדרין שאינן נופלות ברמתן מאחיותיהן הבלתי כשרות והשפים המנהלים את צידן הקולינארי אינם חוששים כיום לומר את מה שפעם לא העזו.

יש מטבח גורמה כשר למהדרין ויש חומרי גלם כשרים למהדרין שהם גם המעולים שבמעולים מבחינת איכות וטריות.

כיום מחזה שכיח הוא לראות יהודים עטורי זקן וציציות כחלק אינטגראלי ממטבחי מסעדות. משגיחי כשרות אינם כיום רק חותמת של אין ברירה כי אחרת אין תעודת הכשר מהרבנות, אלא כתעודת כבוד למקום.

מסעדות מהדרין פועלות כיום בפיקוחם של בכירי הרבנים ומציגים כשרויות מהודרות כך שמרבית הפלגים החרדיים יכולים לאכול בהן בשקט וליהנות מארוחות גורמה.

תענוג אמיתי הוא לספר על מהפכת הגורמה העוברת על המגזר החרדי בישראל. הציבור החרדי הינו ציבור אנין שאוהב להתנסות ולטעום תרתי משמע חוויות חדשות ולפיכך, אין פלא שניתן לראות יותר ויותר מסעדות שף שהן גם מסעדות מהדרין בשכונות בעליות צביון חרדי ודתי.

מסעדות שף מובילות בישראל מתהדרות כיום בהיותן כשרות למהדרין, דבר שלא רק שאינו פוגע בתנועת הסועדים ובמחזור הכספי היומי, אלא להיפך, מחזק הן את מספר הסועדים בהן והן את הרווחים.

פורטל טלחופש, אתר התיירות המוביל לציבור החרדי והדתי מביא לכם את "סוללות התותחים הקולינאריות" הטובות בישראל. מסעדות מהדרין מעולות שתאהבו לבקר בהן, תאהבו את השירות ועוד יותר מזה, תאהבו את האוכל.כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

החופשה שלי

להוספת פריטים לתוכניה, לחץ על הסמל: המופיע לצד העסק.

שלח את התכניה במייל

שלח את התכניה במייל