אתר התיירות המוביל לציבור החרדי והדתי

יעוץ אישי חינם

072-3223000
12 יוני 2019 מאת אבי פרידמן

נמשכת סערת הפעלת מקדונלדס בנתב"ג, מושל וויסקונסין מגבה את המחאה

סערת המכרז להפעלת מקדונלדס בנמל התעופה בן גוריון מסרבת לרדת מהכותרות, כזכור לפני כשבוע החלה מחאה על הכוונה לאשר למקדונלדס להתמודד על המשך פתיחת העסק בשדה התעופה בשל העובדה שהחברה מחרימה את ההתנחלויות.

מושל וויסקונסין היוצא סקוט וואקר ביקר אתמול (שני) בשומרון וגיבה את מחאת מקדונלדס: "אם חברות הן חלק מה bds. אסור לעשות איתם חוזים בטח לא בשדה התעופה. בטח בישראל.

מושל וויסקונסין היוצא סקוט וואקר שכיהן כמושל מדינת וויסקונסין בארה"ב ב 8 השנים האחרונות עד חודש נובמבר האחרון, והיה הראשון שהעביר חוק נגד החרם בארה"ב, ביקר השבוע בשומרון, ונפגש עם ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן אמר למושל שהגיע עם פמליה של כ 20 איש למקום: "יש מי שמדבר על שלום. אנחנו עושים שלום. אזור תעשייה ברקן בו עובדים זה לצד זה ערבים ויהודים הוא אי הדו קיום האמיתי במזרח התיכון, ואת המפעל הזה ודומיו מבקש ה bds להחרים. אנחנו מאפשרים כבר שנים למובילי דעת קהל מכל העולם לבוא לראות את המציאות כפי שהיא באמת ולא כפי שהיא מתווכת באופן עויין בתקשורת הבינלאומית"

וואקר התייחס לסערה בישראל סביב סירובה של מקדונלדס להיכנס ליהודה ושומרון והדרישה של ראש מועצה אזורית שומרון משר האוצר שלא לאפשר לחברה להתמודד במכרז בשדה התעופה על פי חוק החרם ואמר:  "הרבה חברות בעולם חושבות בטעות שיש רק צד אחד לסיפור כאן. מנקודת מבט ממשלתית אני בוויסקונסין העברתי החלטה שאנחנו כמדינה לא נקיים הסכמים עם חברות שלוקחת חלק ב bds ואני חושב שהדבר הזה אפילו יותר נכון בישראל. אם חברות הן חלק מה bds אז אסור לעשות איתם עסקים. בעיקר אם מדובר בהסכמים או חוזים של המדינה. ובטח במקומות ציבוריים כמו שדות תעופה".

קרדיט: רועי חדי.כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

החופשה שלי

להוספת פריטים לתוכניה, לחץ על הסמל: המופיע לצד העסק.

שלח את התכניה במייל

שלח את התכניה במייל

css.php