אתר התיירות המוביל לציבור החרדי והדתי

יעוץ אישי חינם

072-3223000

"נעמדתי עם הכובע והחליפה וייצגתי בגאון את העם היהודי באוקראינה", מסע הייצוג של אייכלר למען הציון הקדוש

9 ספטמבר 2019 מאת אבי פרידמן

"נעמדתי עם הכובע והחליפה וייצגתי בגאון את העם היהודי באוקראינה", מסע הייצוג של אייכלר למען הציון הקדוש

בבניין הפרלמנט בקייב שבאוקראינה נערך בשבוע שעבר טקס חגיגי של השבעת הממשלה החדשה בראשותו של הנשיא היהודי זילנסקי.

בהשבעה השתתפו משלחות מכל העולם ואת מדינת ישראל ייצג סגן יו"ר הכנסת ח"כ הרב ישראל אייכלר (יהדות התורה) שהגיע לקייב, יחד עם מנכ"ל הכנסת והשגריר הישראלי בקייב, יואל ליאון.

יו"ר הפרלמנט החדש קיבל בברכה את המשלחת הישראלית ובראשה הרב אייכלר שישב במושבי הכבוד מאחורי ארבעת נשיאי אוקראינה הקודמים, הנודעים מאז זכתה לעצמאות.

כאשר הוזכר שמו של אייכלר, הוא נעמד מלא קומתו על לבושו היהודי ונופף לעיני הנשיא היהודי ו- 422 חברי הפרלמנט המופתעים מן המחזה.

חבר הכנסת אייכלר סיפר לאחר הטקס: "הרגשתי נקמה גדולה בכל הדורות שהכו והשפילו וצלפו בגבו של היהודי הגלותי, עם הזקן והפאות והלבוש החסידי, שחי בארץ הזאת כאלף שנה. לכבודם באתי וקמתי לנופף לשלום, הנה אנחנו שוב ניצבים כאן באותה אמונה ובאותו לבוש ובאותה גאוה דקדושה. אני מקווה שהערצה הזאת, והפגישות שהיו לנו אחר כך, יסייעו בעדנו ליצור קשרים טובים, למען רבבות התיירים היהודים שבאים להתפלל על המקומות הקדושים ורבבות יהודים החיים באוקראינה", סיפר אייכלר.

'לאומן על המפה' נודע כי לאחר ההשבעה המשיך הרב אייכלר בפעילותו הפרלמנטרית ונועד עם בכירים בממשל האוקראיני ונציגי המדינות השונות ודן עמם בנושא חיזוק הקשרים עם העם היהודי והטיפול בציון רבי נחמן מברסלב בעיירה אומן שבאוקראינה.

מיד לאחר הטקסים והפגישות יצא אייכלר להתפלל במקומות הקדושים, יחד עם הרב משה אסמן, וסייר במוסדות חב"ד בעיר ובעיירה שהקים באנטיבקה. שם ביקר בחיידר. הם יצאו יחד אל השדה לתפילה מרגשת אצל ציון הרב מרדכי מצ'רנוביל זצ"ל הטמון שם.

לקראת ערב התארח חבר הכנסת אייכלר במוסדות החינוך והחסד בעיר ז'יטומיר. משם נסע לברדיטשוב לתפילה חמה על ציון רבי לוי יצחק בעל ה"קדושת לוי" זצ"ל.

הכתבה פורסמה במקור במדור המגזין באתר אומן על המפה 

קרדיט צילום: אור אבנר.

 כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

3 × one =

החופשה שלי

להוספת פריטים לתוכניה, לחץ על הסמל: המופיע לצד העסק.

שלח את התכניה במייל

שלח את התכניה במייל