אתר התיירות המוביל לציבור החרדי והדתי

יעוץ אישי חינם

072-3223000
5 ספטמבר 2016 מאת ציקי פרנק

עוקץ תיירים? ארוחה במסעדת אבו גוש ב-16,500₪

8 תיירים סינים התארחו במסעדת אבו גוש – וחויבו ב-16,500 ₪ על הארוחה.
קבוצה של 8 תיירים סינים שהגיעה לישראל, התארחה במסעדת אבו גוש לפני כשבועיים ולהפתעתם בסיום הארוחה קיבלו חשבון על סך 16 וחצי אלף שקל, בפירוט החשבון הופיעו חיובים כגון:
4,000 שקל להשכרת חדר פרטי, 650 למנות ראשונות וסלטים, 5,900 שקל עבור אלכוהול, 3,150 שקל למנה עיקרית, 1,300 שקל לקינוחים, 1,500 שקל – דמי שירות. בסך-הכול: 16,500 שקל.
את החשבונית הפיצה לשכת התיירות הנכנסת בישראל עם הכיתוב: "במסגרת סיור של קבוצה בת 8 סינים, עצרו לאכול במסעדת אבו גוש. החשבון שקיבלו מצורף לעיון. בטוח שיש מיליארד סינים, אבל לא בטוח שכולם פראיירים.הקבוצה שהמסעדה סחטה אותם, הודיעו כי לא יחזרו יותר לישראל ולא ימליצו לחברים שלהם להגיע להגיע לבקר בישראל. פראיירים הם בסיס עסקי רעוע מאוד לתוכנית עיסקית, וככה אנחנו במו-ידינו הורסים את ניצני הפוטנציאל של שוק תיירות הסיני בישראל".
כ-47,000 תיירים מסין מגיעים לישראל מדי שנה, כשליש מהם אנשי עסקים. משרד התיירות שם לו למטרה לקדם את התיירות הסינית המוגדרת כרווית פוטנציאל עם שורה של מהלכים, הכוללים למשל התאמת בתי מלון לצורכיהם, סיורים מיוחדים ועוד דברים מוצאים בכדי למשוך עוד ועוד תיירים סינים.
לפי ג'אודת איברהים, מבעלי המסעדה, יש הסבר לכל המחיר המנוצל והמופקע.
לדבריו, "קיבלתי טלפון שקבוצה של תיירים סינים רוצה לבוא למסעדה, אבל בתנאי שנסגור את המסעדה בפני כל הסועדים. דובר היה על יום שישי, כשעיקר הפעילות שלנו בשבוע היא בשישי-שבת. יש לנו מקום ל-300 איש, וסגרנו את הכול לקבוצה הזו, שכל השטח היה עבורה.
"מיום שישי בשעה שלוש ועד חצות הם ישבו, השתוללו והשתכרו. ביקשו שאקנה משקאות אלכוהוליים שקניתי מראש באלפי שקלים, ביקשו את הבר זמין, ביקשו כבש של 30 ק"ג ממולא ועוד מטעמים. זו לא ארוחה שבאים לאכול וללכת, והם גם לקחו את כל מה נשאר איתם אחרי כן.
"האמת שחשבתי שהם צריכים לשלם הרבה יותר, לאור העובדה שלא היו לי עוד סועדים באותו היום. הם נהנו והודו לי, ועכשיו אחרי שבועיים מישהו מנסה ללכלך עלינו. זו הייתה עלות ריאלית ביחס לארוחה. יש לנו גם ארוחות ב-20 שקל, ויש ארוחות שעולות ככה. אם מנתחים את הסכום הזה, מגלים שזה לא הרבה ביחס למה שהם קיבלו".


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

החופשה שלי

להוספת פריטים לתוכניה, לחץ על הסמל: המופיע לצד העסק.

שלח את התכניה במייל

שלח את התכניה במייל