אתר התיירות המוביל לציבור החרדי והדתי

יעוץ אישי חינם

072-3223000
7 נובמבר 2019 מאת אבי פרידמן

עין נון חוזר לעניינים, המעיין האהוב שב עם פנים מחודשות

חובבי המעיינות בארץ במיוחד בני הישיבות שבהם הולכים לשמוח מאד מהידיעה הבאה, המעיין עין נון בבקעת גינוסר שהיה לחביבם של המטיילים סבל בשנתיים האחרונות מהזנחה פושעת ועם הזמן הבריכה גם יבשה, והמקום הפך למוזנח ומכוער.

במעיין חגגו את סיום השיפוץ המורכב שנערך במקום. במשך כמה חודשים פעלו במקום בהשקעה של כשלושה מיליון שקלים לשפץ את האתר ביוזמת המועצה המקומית מגדל ובשיתוף משרד התיירות, רשות ניקוז ונחלים כינרת והקרן לשטחים פתוחים במנהל מקרקעי ישראל.

במסגרת השיפוץ, הוקמו שבילי טיילות סביב שטח המעיין ובסמוך לתוואי הזרימה של הנחל, וכן הוקמו שטחי כינוס לקהל עם הצללה, מדשאות ואזורי פיקניק. בנוסף, נשתל במקום דשא הפונה אל במה הבנויה מאבני בולדר טבעיות מהאזור. סביב השטח הוקמו גדרות והוצבו שערים למניעת כניסת כלי רכב ועדרי עזים לאזור המעיין.

מעיין עין נון הממוקם מזרחית למגדל היה אחד המעיינות האיתנים ליד הכינרת ונבע במשך כל השנה ונחשב לבעל חשיבות אקולוגית.

סביב המעיין הוקמה בתקופה הרומית בריכה שהרימה את מפלס המים, ומתחתיה הוקמה בריכה מלאכותית, באותה תקופה שימשו הבריכה והמעיין את החקלאים באזור, הם שאבו ממנה מים להשקיית השדות, וכמובן שבעשרות השנים האחרונות המעיין היה אבן שואבת למטיילים שבקשו להתרחץ במקום הפסטורלי.

מהבריכות זורמים מי המעיין באפיק הטבעי של נחל נון, דרך מעביר מים עות׳מאני עתיק שעובר מתחת לכביש 90, עד לכינרת.

יו"ר רשות הכינרת אומר כי: "הפרויקט החשוב יאפשר תיירות וטיילות בשטחים פתוחים ובחיק הטבע וצפוי להשפיע לטובה על כל אזור המעיין ואפיק הנחל, עד הכינרת. כמו כן יגן הפרויקט על שטח ציבורי פתוח בעל חשיבות אקולוגית והיסטורית".

צילום: אושרי ילוז, רשות הכינרתכתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

החופשה שלי

להוספת פריטים לתוכניה, לחץ על הסמל: המופיע לצד העסק.

שלח את התכניה במייל

שלח את התכניה במייל