אתר התיירות המוביל לציבור החרדי והדתי

יעוץ אישי חינם

072-3223000
30 אוגוסט 2020 מאת אבי פרידמן

צפו במחזה נדיר של דולפינים שהגיעו לטיול רטוב בישראל

פקח היחידה הימית ברשות הטבע והגנים זכה לתצפית מרשימה של שני דולפינים מצויים בסיור פיקוח ימי הבוקר בשמורת ראש הנקרה, תצפית כזאת לא תועדה משנת 2013 באזור זה.

הדולפין המצוי הוא היונק הימי הנפוץ ביותר בישראל. מבנה גופו מלא ומגושם וצבעו אפור עד חום, עם בטן בהירה. חרטומו קצר ועבה, והוא מופרד על ידי כפל בולט מקדמת הקדקוד. אורכו 2.5-3.5 מ'. להקה ממוצעת מונה חמישה פרטים ומורכבת מנקבות וגורים או מצעירים משני הסוגים. הזכרים שוחים בגפם או בזוגות וחוברים ללהקות מזדמנות. הדולפין המצוי חי מעל מדף היבשת ולעתים פוקד את הים העמוק.

אוכלוסיית הדולפין המצוי מעל מדף היבשת שלאורך חוף הים התיכון בישראל מוערכת ב-300-400 פרטים.

תת האוכלוסייה בים התיכון מסווגת כמין שעתידו בסכנה, כאשר הסיכון העיקרי שמאיים עליה הוא לכידה בשוגג בציוד דיג. איומים נוספים כוללים את זיהום הים, בליעת פסולת ופגיעה במארג המזון.

ב-2017 הכריז הארגון הבינלאומי לשימור טבע (IUCN) על שטח מדף היבשת שמול חופי הים התיכון של ישראל כאזור חשוב ליונקים ימיים (IMMA), בעקבות תצפיות של דולפינים מצויים ודולפינים מצויים על ידי מחמל"י (מרכז חקר מידע וסיוע ליונקים ימיים בישראל) לאורך השנים.

מנור גורי פקח היחידה הימית ברשות הטבע והגנים אמר: "הופתענו לראות תצפית מרשימה של שני דולפינים בסיור הימי היום. מאוד משמח אותנו לפגוש ולעקוב אחר בעלי החיים בים התיכון".

צילום: מנור גורי רשות הטבע והגניםכתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

החופשה שלי

להוספת פריטים לתוכניה, לחץ על הסמל: המופיע לצד העסק.

שלח את התכניה במייל

שלח את התכניה במייל