אתר התיירות המוביל לציבור החרדי והדתי

יעוץ אישי חינם

072-3223000
1 ינואר 2020 מאת אבי פרידמן

שבים אל המקורות, תחת אבטחה צבאית מאות ביקרו בארמונות החשמונאים

מאות מבקרים ומטיילים הגיעו בשבוע שעבר בחג החנוכה לאתר "ארמונות החשמונאים" שבעיר יריחו, להדלקת נרות חגיגית במקום בו החשמונאים התגוררו בעבר. כוחות צה"ל מגדוד "לביאי הבקעה", המנהל האזרחי וכוחות משמר הגבול אבטחו את כניסתם של כ-2,000 מבקרים.

קצין ההגנה המרחבית של חטיבת 'הבקעה והעמקים', רב-סרן אילן מרנדיץ' אמר כי: "חגיגות חג החנוכה במקום בו החשמונאים חיו באותה התקופה מקבלות תחושה אחרת. אתר 'ארמונות החשמונאים' הוא אתר בעל מורשת וחשיבות היסטורית בתולדות ארץ ישראל במיוחד בימים אלו. אני שמח ומברך על מאות האנשים- מבני נוער ועד משפחות גדולות, שבחרו לטייל כאן בתיאום איתנו. חטיבת 'הבקעה והעמקים' תמשיך לפעול למען הביטחון במרחב, ולאפשר להתיישבות לחגוג את חג החנוכה באתרי המורשת בבטחה".

ראש מנהלת התיאום והקישור ביריחו, סגן-אלוף ערן גרוס אמר: ״אתר ארמונות החשמונאים מהווה פנינה אדריכלית והיסטורית המזוהה עם פרק חשוב בהיסטוריה של ארץ ישראל עוד מימי בית שני. אנשי המנהל האזרחי, באבטחת כוחות צה״ל, פועלים לילות כימים במטרה לשמור על האתרים הארכיאולוגיים ולמנוע הרס עתיקות בהם- למען שמירה על נכסי מורשת לאומיים והיסטוריית האזור. העלייה המבורכת שאנו רואים בכמות המבקרים באתר מחג לחג ומשנה לשנה, מדגישה עבורנו את הצורך בהמשך שמירה ופיתוח של אתר חשוב זה. בהזדמנות זו אני רוצה לאחל לכל בית ישראל חג חנוכה שמח״.

צילום: דובר צה"ל.כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

4 × five =

החופשה שלי

להוספת פריטים לתוכניה, לחץ על הסמל: המופיע לצד העסק.

שלח את התכניה במייל

שלח את התכניה במייל