אתר התיירות המוביל לציבור החרדי והדתי

יעוץ אישי חינם

072-3223000
14 מרץ 2019 מאת טלחופש

שערורייה, חסיד הורד מטיסת יונייטד איירלנס בשל התנכלות למוצאו היהודי

חסיד ויז'ניץ מונסי, תושב בלגיה ששב מארה"ב לארצו, הורד ביום חמישי האחרון מטיסת 'יונייטד איירליינס', כשלטענתו המניע להורדתו מהטיסה הוא אנטישמי.

בראיון שהעניק החסיד שביקש להישאר בעילום שם לאתר Hamodia הוא טען כי השירות של צוות האוויר היה אנטישמי והגדיר אותו כיחס שערורייתי.

החסיד נסע יחד עם שלושה מחבריו לארה"ב להשתתף בטיש יאר צייט של האדמו"ר הקודם ר' מרדכי מויז'ניץ-מונסי, שנפטר לפני שנה ובטיסה חזור כשהארבעה עשו את דרכם מנמל התעופה ניוארק, בטיסה UA999 של 'יונייטד איירליינס' לכיוון בריסל.

לדבריהם כשעלו למטוס, מיקמה הדיילת שלושה מהם במרוכז בשורה אחת, ואילו הרביעי זה שהורד מהטיסה מוקם במושב אחר נפרד מחבריו למרות שהיה מקום פנוי לצד חבריו, זה האחרון שאל את הדיילת אם יוכל לעבור למקום הריק אך סורב.

לאחר מכן כשדלתות המטוס ננעלו והנוסע החרדי הבחין שאיש לא רכש את המקום בטיסה שאל שוב והדיילת אישרה לו, בשלב זה הגיע הדייל הראשי והבחין במעשה ולפי תיאור הנוסע הוא רץ לעברו כשהוא "מלא שנאה, בעיניים יוקדות" וצרח עליו כי ישוב למקומו תוך שהוא משפיל אתו מול הנוסעים.

עשר דקות לאחר מכן עלתה על המטוס פקחית מנמל התעופה, ואמרה לו שיצטרך לצאת מהמטוס. "שאלתי למה, והיא אמרה, 'אנחנו נגיד לך ברגע שתסתלק'. לא התווכחתי כלל.

"כשעברנו לכיוון היציאה דרך קדמת המטוס, שם ישבו חבריי, אחד מהם שאל את הפקחית 'למה אתה מוריד אותו?'. תשובתה היתה: 'אם אתה רוצה, אתה יכול לרדת גם מהטיסה'".

ברגע שירד מהמטוס, הסבירה הפקחית כי הטייס הורה להסירו מן הטיסה.

לדברי הנוסע החרדי החל כאן סיוט שלא חווה מעולם. הוא הועבר לטיסה אחרת שנחתה סמוך לשבת, המזוודה שלו לא הובאה – למרות ההבטחות, תוך כדי האשמות כי עשה בלגן במטוס.

הנוסע מכחיש את הטענה: "יש להם מצלמות בשדה התעופה", הוא אומר. "שיבדקו את המצלמות, ויראו לי מתי חוללתי מהומה. זה מעולם לא קרה. מעולם לא השתוללתי ואף פעם לא הרמתי את קולי על איש. אין לי ספק כי היחס שזכיתי לו הוא בגלל היותי יהודי טען החסיד בכל תוקף.

בתגובה לידיעה מסרו מ'יונייטד' לאתר Hamodia כי חברת התעופה "מתייחסת ברצינות לטענות על אפליה. נפנה ללקוח ולאנשי הצוות שלנו, כדי להבין מה קרה".

צילום: shutterstock.

 

 כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

החופשה שלי

להוספת פריטים לתוכניה, לחץ על הסמל: המופיע לצד העסק.

שלח את התכניה במייל

שלח את התכניה במייל

css.php