אתר התיירות המוביל לציבור החרדי והדתי

יעוץ אישי חינם

072-3223000
28 אוקטובר 2019 מאת אבי פרידמן

27 טבעו למוות בעונת הרחצה שהסתיימה, דרעי האריך את העונה לטובת בחורי הישיבות

אתמול (שני) הסתיימה רשמית עונת הרחצה השנתית וזה הזמן לסיכומים.

מנתוני משרד הפנים עולה כי מספר הטובעים למוות בחופים ירד השנה בהשוואה לשנים הקודמות. בעונה החולפת טבעו למוות בחופים 27 בני אדם, לעומת 29 בעונת הרחצה בשנת 2018, שלושים אזרחים טבעו למוות ב-2017 ו-43 שטבעו למוות בעונת הרחצה 2016.

שר הפנים אריה דרעי אמר כי "הקדמת פתיחת עונת הרחצה השנה הגבירה את ביטחון הרוחצים".

בעונה החולפת תשעה עשר מהטובעים מתו בחופים שאינם מוכרזים ובחופים שבהם הרחצה אסורה. ארבעה מקרים נוספים אירעו בחופים מוכרזים אך מחוץ לשעות פעילות המצילים – בעת רחצה לילית ורחצה שלא בעונה.

עוד עולה מהנתונים כי החופים עם מספר הטביעות הקטלניות הגבוה ביותר הם חופי תל אביב וחופי חיפה. בכל אחת מהערים הללו אירעו ארבעה מקרי טביעה שהסתיימו במוות. אחריהם חופי ים המלח (מועצה אזורית תמר) עם שלושה מקרים.

גם בכינרת מסכמים את העונה ומחדר הבקרה של רשות הכינרת נמסר כי 1.9 מיליון נופשים פקדו במהלך עונת הרחצה את 15 החופים השקטים של איגוד ערים כינרת. מדובר בכ-450 אלף נופשים יותר מעונת הרחצה שעברה, שהייתה הראשונה שבה הוגדרו החופים כשקטים.

עוד נמסר כי כ-1,250 טון אשפה פונו מחופי הכינרת במהלך עונת הרחצה האחרונה. עם זאת, ברשות הכינרת מציינים כי רוב האשפה נאספה בפחים המיועדים לכך – מה שמעיד על עלייה משמעותית במודעות הנופשים לשמירה על חופי הכינרת והסביבה נקיים.

עם זאת חרף ההכרזה על סיום העונה שר הפנים אריה דרעי החליט להאריך בכמה ימים את שעות ההצלה בחופים בכדי למנוע אסונות ולטובת בחורי הישיבות, שעדיין נמצאים בתקופת בין הזמנים.

קרדיט תמונה: shutterstock.

 כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

החופשה שלי

להוספת פריטים לתוכניה, לחץ על הסמל: המופיע לצד העסק.

שלח את התכניה במייל

שלח את התכניה במייל