אתר התיירות המוביל לציבור החרדי והדתי

יעוץ אישי חינם

072-3223000

הוראות הגעה

על מנת להתחיל את הטיול יש להעפיל למרכז הכרמל, להחנות את המכונית ולהתכונן ליום גדוש באטרקציות. למעוניינים, ניתן לעלות לכרמל באמצעות סיעה חווייתית בכרמלית, הרכבת התחתית המיתולוגית של חיפה, העולה מהעיר התחתית בואך נמל חיפה ועד לתחנה הסופית בגן האם שבמרכז הכרמל.

נתחיל את טיולנו בהתארגנות קלילה בגן האם אשר במרכז הכרמל. פארק מדשאות מוצל ורחב ידיים, הכולל מתחם שעשועים לפעוטות, במת מופעים גדולה, בית קפה, מזנון ופאב ציורי.

ואחרי שהתארגנו, ( אנחנו מודים, קשה לקום ממצע הדשא הרך של גן האם, אבל אין ברירה… ), נצא מתחומי הגן, נחצה את הכביש ונשים פעמינו אל טיילת לואי והגנים הבהאיים.

אל טיילת לואי ניתן להגיע במספר דרכים. ראשית, נחצה בזהירות את הכביש במעבר החצייה המרומזר אל עברו השני של הכביש ומשם נוכל לטפס בגשר אל תחילתה של הטיילת. ניתן להמשיך וללכת רגלית מערבה בשדרות הנשיא ולהגיע טיילת לואי ממספר כניסות נוספות, אולם מומלץ בחום להתחיל את הטיול ממש מתחילתה של הטיילת.

איך שנסיים את ההליכה על הגשר תיפרש בפנינו פנוראמת נוף עוצרת נשימה. רכס טבעון והרי נצרת, מפרץ חיפה ונמל המים העמוקים, בסיס חיל הים, רכסי הגליל המערבי והגליל העליון, צפת ורמת הגולן, הקריות, עכו, נהריה ועד למצוק ראש הנקרה, גבולה הימי המערבי של מדינת ישראל. ומעל הכול, מרחבי ים כחול עמוק מנוקד בספינות ובשוניות אלמוגים. בימים צלולים במיוחד ניתן להבחין במים מראש רכס הכרמל, אפילו בדגים גדולים…

שביל ההליכה שבו נצעד עובר למרגלות מגדלי פנוראמה, בניין המגורים ומלון דן פנורמה ועד למלון דן כרמל שלצדו פארק ירוק עם גן שעשועים לילדים.

לאורך הטיילת פזורים ספסלים מוצלים, ששיאם במרפסת רחבת ידיים התלויה ממש מעל המצוק, פינת החמד המרכזית של טיילת לואי.

אתרים מרכזיים לאורך הטיילת:

• בית הכנסת של מרכז הכרמל

• הגנים הבהאיים: הגנים הבהאיים נחשבים בעיני רבים כפלא עולם והם מושכים אליהם מדי שנה מאות אלפי תיירים ומבקרים מהארץ ומכל רחבי העולם. הגנים השוכנים על מדרונות רכס הכרמל, הינם מערכת גנים עוצרי נשימה ומבנים של הדת הבהאית, היחידה הזוכה למעמד של מדינה. שיאם של הגנים הבהאיים בחיפה הוא המקדש בעל כיפת הזהב הנוצצת ומתחם הבאב, קברו של מייסד הדת המיוחדת הזו. הגנים הבהאיים משתרעים על פני 19 טראסות, בפסיפס מרהיב עין של פרחים ולצד הגנים נמצאים גם מרכז הוראה הבינלאומי של הדת הבהאית, המרכז ללימודי הכתבים הקדושים, ארכיון הדת הבהאית ובית צדק העולמי. במרכזם של הגנים גרמי מדרגות רחבים המאפשרים ירידה על לסופם של הגנים בשדרות בן גוריון בחיפה ( המושבה הגרמנית ). מיטיבי הלכת והנשימה וזמנים לאתגר את עצמם בטיפוס בדרך ההפוכה משדות בן גוריון ועד לרכס הכרמל…

  • מיקום: חיפה - חיפה ועמקים
  • סוג: רגל
  • כניסה: חופשית
  • אורך המסלול: ק"מ
  • משך הטיול: משתנה
  • דרגת קושי: קל
  • סוג המסלול: קווי
  • מתאים לנכים: כן
  • מתאים לילדים: כן
אל טילת לואי והגנים הבהאיים בחיפה

אטרקציות באזור1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

החופשה שלי

להוספת פריטים לתוכניה, לחץ על הסמל: המופיע לצד העסק.

שלח את התכניה במייל

שלח את התכניה במייל